25/07/2017

POLITIKË

AKTUALITET

KULTURË

Debati për Skënderbeun, Nano: Serbët nuk na kanë faj, shqiptarët ishin...

Nëna e Skënderbeut është sllave (serbe) apo shqiptare? Debati për origjinën e heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeut, ka degjeneruar në sharje në distancë mes...

OPINIONE

PD në morsën populiste

Opozita e opozitës të opozitës

Politika estetike e Edi Ramës

Kjo fitore si e Lulit!

PËRZGJEDHJA E EDITORIT

EXTRA

BOTA

Fëmija nga Afrika e Jugut mposht virusin e Hiv Aids

Një fëmijë nga Afrika e Jugut e cila sot është 10 vjec ka arritur të mundë virusin e Hiv Aids falë mjekimeve duke u...

“Vrasje për nder”: Historia e trishtë pse u masakrua Celine

Këto janë fotot e para të një adoleshenteje myslimane indiane, e cila u vra barbarisht në Londër. Celine Dookhran, 19 vjeç, u përdhunua dhe u...

Maqedoni-Greqi, çështja e emrit mund të zgjidhet vitin e ardhshëm

2018-a mund të jetë një vit kyç për zgjidhjen e kontestit të gjatë mes Greqisë dhe Maqedonisë, që ka të bëjë me emrin e...

Volkswageni dyshohet si dora e djathtë e diktaturës ushtarake në Brazil

Skandalet e Volkswagenit nuk po marrin fund. Gjatë diktaturës ushtarake në Brazil, VW ka marrë me sa duket pjesë aktive në persekutimin e kundërshtarëve...

SPORT

EKONOMI

SHËNDET

KURIOZITETE

Arsyeja përse nuk duhet ta lini kurrë qenin t’ju lëpijë në...

Ju mund të mendoni se është e bukur, ajo gjuha e madhe, e lagësht dhe e përtypur që del nga nofullat e qenit tuaj...

Humbet bastin e Barcelona-PSG, kryetari i bashkisë ha miun para kamerave

Kur Paris Saint-Germain fitoi 4-0 kundër Barcelonës në ndeshjen e parë të raundit 16, sezonin e kaluar, kryetari i bashkisë së Mont-de-Marsan, Francë e...

Çfarë ka ndodhur më 25 korrik?

306 – Konstandini shpallet perandor nga legjionet e tij – praktikë e zakonshme e shpalljes së perandorëve të Romës ku legjionet gjithashtu rrëzonin perandorë; 9...